Sultan Papağanı Hastalıkları

Sultan Papağanı Hastalıkları

Sultan papağanı hastalıkları, sağlıklı olan bir sultan hareketli, iştahlı, 90-100 gr ağırlığında, uzun tüylü ve dik duruşlu olur. Ayakları ve gagası temiz ve pürüzsüz olur. Bunlara sultan papağanı alırken olduğu gibi, evinizde bakarken de dikkat etmelisiniz. Çünkü genellikle kuşlar belirgin bir şekilde hastalık belirtisi göstermezler.

Kuşlar genel olarak sadece ölüm belirtisi veren canlılardır. Sultan papağanı bizim belirti olarak kabul ettiğimiz belirtileri verdiğinde, çoğunlukla ölürler. Yine de bazı şeylere dikkat ederek, gelişmiş ilaçlar sayesinde erken tanı yoluyla sultanınızı kurtarabilirsiniz.

Sultan papağanında hastalık belirtileri

  • Dışkı: Sulatanlar normal olarak yeşil beyaz renkte fazla katı ya da sıvı olmayacak şekilde dışkılar. Dışkıları yumuşak olmakla birlikte, dağılmayan bir özelliğe sahiptir. Bazen yediklerinden dolayı geçici renk ve kıvam değişimi olsa da, bir hafta süreyle farklı dışkılayan kuşunuzdan şüphelenmelisiniz.
  • Hareketlilik: Sultanlar normalde geceleri dışında, gündüz saatlerinde de kısa uykulara yatar. Fakat devamlı olarak kabarık ve uyuklar gibi duruyorsa, bundan şüphelenmeniz gerekir. Normal şekilde gündüz uykusuna yatan kuşlarla, devamlı uyuklayan kuşlar birbirinden ayrılmalıdır.
  • Gece uykusu: Geceleri çok hareket eden sultanlarda bu hastalık belirtisi olarak kabul edilmelidir. Akşamdan kafesini temizleyerek, sabahları dışkılamasına bakarsanız bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.
    Normalde dışkının belli bir yerde toplanması gerekir. Dışkının farklı yerlerde olması halinde, sultanınız gece rahat uyumamıştır.
  • Kilo: Kuşunuzun kilosunu iyi takip etmelisiniz. Ani değişimler çok önemlidir.
  • Ayak, gaga ve göz bakımı: Sultan papağanlarının bu uzuvlarını devamlı olarak takip etmeli, bunlardaki renk değişimlerini, şekil farklılıklarını ve akıntıları izlemelisiniz.

Psikolojik hastalıklar

Sulatanlarda görülen bu tür hastalıkların nedeni stres kaynaklıdır. İyi uyuyamamış, devamlı rahatsız edilen, eşinden ayrılmış, sigara dumanına maruz kalmış, beslenememiş, yalnız kalmış, bakımsız ve küçük kafeslerde bakılan kuşlar bu hastalıklara sıkça yakalanabilir.

Tüy yolma: Bu sorun sultanlarda azda olsa görülür. Kuşların tüy yolma nedenleri çeşitli olabilir. Ancak bazı durumlarda sultanlar normal tüy dökme döneminde de tüy kopartır. Bunu rahatsızlıkla karıştırmamak gerekir. Tüy dökme hastalığı olan sultanlar, vücutlarında belli bir bölgenin veya bütün vücudundaki tüyleri yolar. Eti meydana çıkana kadar, bölgede kanama olana kadar buna devam eder. Bunu yaşayan kuşa hemen antibiyotik tedavisine başlanmalı ve strese girmelerine neden olan etkenler ortadan kaldırılmalıdır.

Kusma: Başka bir belirti olmadan kusan kuşlarda, bunun sebebi psikolojik etkenlerdir. Yine de bu konuda dikkatli olmanız gerekir. Çünkü zehirlenme, üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren kuşlarda kusarlar. Kuşun başka bir rahatsızlığı olmadan kusması psikolojik kaynaklı kabul edilebilir. Bu genellikle eşinden ayrılan ya da eş isteyen kuşların bir davranışıdır. Kuşa yumuşak gıdalar verilebilir, haşlanmış yumurta yedirebilirsiniz. Yalnız kuşları karşı cinsle çiftleştirmekte faydalı olabilir.

Çığlık: Bu en fazla görülen psikolojik sorunlardan biridir. Ancak sebeplerini bilmek çok zordur. Bu durumda olağan dışı her şeyin değerlendirilmesi gerekir.

Fiziksel hastalıklar

Soğuk algınlığı: Bu rahatsızlık özellikle mevsim değişimlerinde oluşur. Sıcaklıkların aniden değişmesi, ıslak kalmaları, rüzgar almaları hastalanmaların zemin hazırlar. Belirti olarak gözlerde ve burunda akıntı, kuşun devamlı olarak burnuyla oynaması şeklinde olur. Ateş yükselmesi olduğunda kuşta titreme, tüylere kabarma gibi etkiler meydana gelir. İlerlediğinde iştah azalması, güç kaybı gibi etkilerle kuş tünekte bile duramaz hale gelir ve aşağıda durur. Devamlı şekilde uyuklar halde olur. Tedavi için bronşit ilacı verilmesi ve vitamin takviyesi yapılması gerekir. Kuşunuzda burun ve göz akıntısı yoksa gribal enfeksiyondan şüphelenmelisiniz. Bu durumda antibiyotik tedavisi yapılmalıdır.

İshal: Bu rahatsızlık iki şekilde görülebilir. Yediği besinlerden, temiz olmayan ortamlardan dolayı bağırsaklarında oluşan bakteriler ishale neden olduğu gibi, yanlış beslenme nedeniyle de ishal olabilirler. Buna teşhis konulması için iki gün süreyle sulu dışkılama olması gerekir. Hemen kafesinde olan normal yem dışındaki besinleri almalısınız. Bunun yerine kafese haşlanmış soğuk patates koyun. Tedbir olarak antibiyotik tedavine başlanabilir.

Kabızlık: Bu genellikle yanlış beslenmeyle oluşan bir rahatsızlıktır. Kuşunuz kendini geriye doğru esnetiyor, kanatlarını kenara düşürüyorsa bu dışkılama yapamadığını gösterir bir davranıştır. Bu ilerlediğinde kuşun arka alt tarafı dışarıdan görülecek şekilde şişer. Kalitesiz kuş kumu kullanmak, suyun az tüketilmesi, sadece çekirdekle beslenme gibi etkenlerden kabızlık oluşabilir. Tedavi için ılık suyla ıslatılmış pamukla alt tarafını silmeli, sıvı yağla ıslatılan pamukla anüs çevresi yumuşatılmalıdır. Bunu yaparken anüse baskı uygulamayın, içeriye bir şey sokmayın. Gerekiyorsa bir veterinere gidebilirsiniz.

Yumurta tıkanması: Nadiren yaşanan bu sorunda, gereken vitamin ve mineral almayan kuşların yumurtası tam olarak gelişemediğinden, yumurtlama gerçekleşmez. Bu biyolojik bir sorundan kaynaklanabilir. Bu kuşunuz için ölüm riski taşımaktadır. Yumurtlama günü gelmeyen kuşlarda karın şişliği olur. Ancak bunu yumurta tıkanmasıyla karıştırmamalısınız. Yumurtlama günü olmayan kuşlar kafeslerinde rahatça dolaşabilir. Yumurtlama zorluğu çekenler ise, çok zor zamanlar geçirirler. Bu sorunda acilen veterinere gitmelisiniz. Tedavi için mutlaka cerrahi girişim uygulanmalıdır.

Mantar türevleri: Kafes kuşlarını etkileyen mantar hastalıkları candida albicans adındaki mantar yüzünden oluşur. Bu mantar normalde kuşların sindirim sisteminde bulunur. Bu şekilde enfeksiyona neden olmaz. Eğer mikroorganizma sayısı artar ya da sindirim sisteminde hasar olursa, gagasında, ayaklarında, solunum sisteminde ya da diğer bölgelerinde enfeksiyon oluşabilir. Mantar oluşumu için çeşitli etkenler vardır. Bunların başında kafes temizliğine dikkat edilmemesi, uzun süre antibiyotik kullanma, kursağın geç boşalması, A vitamini eksikliği, yanlış beslenme, stres gibi etkenler gelir. Belirtiler mantarın yerleştiği organa göre farklılık gösterebilir. Gaga bölgesinde olursa ağız kokusu ile beyaz plaklar meydana gelir. Genellikle alt ve üst gaganın birleşiminde enfeksiyon oluşur. Gaga kalınlaşarak, yem kursağa geç geçer. Sindirim sisteminin altına yerleşen enfeksiyonda, sulu dışkılama, kilo kaybı, depresyon ve iştahsızlık gibi etkiler oluşur. Solunum sistemi etkilendiğinde ses değişimi, solunum güçlüğü, erken yorulma gibi etkiler meydana gelir. Tedavisi veteriner kontrolünde mantar ilacıyla yapılmalıdır.

İç ve dış parazitler: Bunlar genellikle kedi ve köpek gibi hayvanlardan sultanlara geçer. Genellikle gagada beyaz tabaklanma ve ayaklarında pullanma olur. İlerlediğinde ayak tırnaklarında ve gagada şekil değişimi yapabilir. Ayrıca kuşunuz aniden kaşınmaya başlayabilir. Dışkısı da ip gibi sallanabilir ve poposunda bulunan tüylere yapışabilir. Bu belirtilerin olduğu kuşlarda hemen tedaviye başlanmalıdır. Parazit ilaçları uygun dozlarda kullanılmalıdır.

Göz enfeksiyonları: Temizliğine dikkat edilmeyen kafeslerden bulaşan bakterilerle göz çevresinde bulunan tüylerde dökülme, göz çevresinde kaşıntı, göz sulanması gibi belirtilerle oluşur. Bunu önlemenin yolu hijyene dikkat edilmesinden geçer. Göz çevresinde kullanılacak antibiyotikli krem ile ağızdan verilecek antibiyotiklerle bu rahatsızlık tedavi edilebilir.

Vitamin eksikliği ya da fazlalığı: Kuşlarınız vitaminleri eksik aldığında, hiç almadığında ya da fazla aldığı zaman bazı belirtilere maruz kalırlar. Öncelikle sultan papağanlarında gaga erimesi, gaga çevresinde şişlik ve gözlerde şişlik olduğunda A vitamini eksikliği olabilir. B vitamini eksikliğinde, kuşunuz felç olabilir, D vitamini eksikliğinde kemiklerinde sorun olabilir, E vitamini eksikliğinde kuşunuzda titreme ve yalpalama görülebilir. Sultanınızı yeteri kadar besleyemiyorsanız, suluğun içine biraz vitamin takviyesi yapabilirsiniz. Bunu abartmamaya çalışın. Vitaminleri fazla almakta sakıncalı olabilir. Eğer kuşunuzu yeteri kadar beslediğinizi düşünüyorsanız, sağlıklı bir görünümü varsa vitamin takviyesine gerek yoktur. Ancak kış döneminde sultan papağanlarının iyi takip edilmesi gerekir.

Sultan Papağanı Hastalıkları Yorumları

şifre Kırmızı sayıyı girin

67 Yorum Yapılmış "Sultan Papağanı Hastalıkları"
Sultan Papağanım Cok Kaşınıyor Bu Esnada Kepek Gibi Döküntüleri Oluyor Sadece Kanatlarının Altında Tuy Dibi Gibi Bi Goruntu Var Ve Surekli Oraları Kaşıyor
Suzan Kanbay . 2015-03-13 / 4,5
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sultan Papağanınızda Halsizlik, Soğuk Algınlığı Gibi Hastalıkların Tedavisi İçin Avidiare Adlı Antibakteriyel Çözeltiyi Suyuna Ekleyiniz. Şayet Papağanınız Çok Halsiz İse Antibakteriyel Çözeltiden Bir-iki Damla Ağızdan Vermek İyileşmesini Hızlandıracaktır. Sağlığı Yerinde Bir Sultan Papağanı Eve Neşe Katar. Keyifli Muhabbetler.
Mesut . 2018-08-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanımın Sağ Kanadı Düşmüş Gibi Ne Yapmalıyım
İrem . 2018-07-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanı Alalı 3 Hafta Felan Oldu İlk Gelidiği Gün İyidi Fakat Son 1 Haftadır Kabarkır Bir Şekilde Oturuyor Yeme Felan Fazla Yemiyor Ne Yapmalıyım
İsmail Anıl Süder . 2018-07-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok İyi Teşekkür Edrim Bende Dışarıdan Buldum
Sude . 2018-06-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bizim Papağanımız Çok Halsizdi Ve Tüyleri Dökülmüştü Bir Kaç Ay Sonra Da Öldü 7yaşında Öldü O Zaman Yaşım Küçüktü,okula Başlamıştım Annem Babam Da Çalışıyordu İlgilenemedik Ve Bilinçsizdim Sanırım Eşsizlikten Öldü bu Yüzden Tek Başına Bırakmayın Hala Vicdan Azabı Çekiyorum Üstünden 12sene Geçti
Çiçek . 2018-06-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanının Burnu Beyaz Neden Söylermisiniz
Ahmet Furkan Yalçın . 2018-06-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşum Ara Sıra Hapşırıyo Bu Normalmi
Barıs . 2018-05-10 / 4,5
CEVAP YAZ
Halsizlik Yaşıyor
Gökmen . 2018-05-06 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanım Kafesinde Düştü Ve Artık Yemiyor İçmiyor Tıslar Gibi Ses Çıkarıyor Veteriner B Vitamini Verdi Değişiklik Yok Ne Yapabilirim
Hülya . 2018-05-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Sarı Kabarık Duruyo
Kaan . 2018-03-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Kemik Hastalığı Peki Ne Yapayım
Esra . 2018-03-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Hasta Oldu Yemiyor Su İçmiyor Nasıl Bi Tadavi Uygulamam Lazım Bana Yardımcı Olurmusunuz
Nilgün . 2018-03-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Slm 6 Aylık Bir Sultan Aldım Eve Geldım Ve 3 Gündür Daha Sesini Duymadım . Aldıgım Petshopda Hareketlı İdi Diğer Sultanların Yanında . Kafesın Genelde Zemınınde Sabit Duruyor . Benden Korkuyor . Tüylerını Kabartıyor Veya Gagasını Kanadın Altına Alıp Kımıldamadan Beklıyor . Evin İçine Bıraktım Belkı Rahatlardiye . Odada Ucup Bir Yere Konuyor Ve Kımıldamadan Biblo Gibi Dakikalarca Duruyor . Bu Olaylar Hasta Olduğunun Belirtileri Mi ? Yoksa Yeni Geldigi Eve Ve Bize Alışma Evresi Mi ?
Murat . 2018-03-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Lutino Cinsi Bir Sultan Papağanım Var Halden Aldık Aldığımız Yerde Kafasında Tüy Yoktu Neden Die Sorduk Adamlar Yavru Dedi Ondan Dedi Sonra Eve Geldiğimde Bişi Farkettim Kuşumun Kafasında Kocaman Bir Yara Var Çok Kötü Ne Yapmalıyım Acil Bilgi
Sedat . 2018-03-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşum Sürekli Uyuyor Çok Hareketsiz Acemi Olduğum İçin Ne Derdi Var Bilemedim Yardımcı Olabilirmisiniz Teşekkür Ederim
Ismail . 2018-01-09 / 4,5
CEVAP YAZ
Duvara Çarptı Yemek Yiyor Dolaşıyor Fakat Ucamiyor Havaya Atıyorum Sadece Birkaç Kere Kanat Çırpıyor Yere Düşüyor Ne Yapabilirim
Emirhan . 2018-01-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanın Uçarken Yoruldu Ve Sonra Duvara Çarptı Ve Kanadında Hafif Çok Az Kanama Oldu Şu Anda İçmiyor Yemek Yiyor Evde Geziyor Bir Kaç Kere Havaya Attım İçmiyor Direk Yere İniyor O Kanadına Dokundurmuyor Ne Yapabilirim?
Emir . 2018-01-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Kuşum Sürekli Arkdasını Dönüyor Sessiz Duruyor Küs Gibi
Sena . 2017-12-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Kuşu Dün Aldım Hiç Yemiyor İshal Ve Hareket Etmiyor Gözünü De Açmıyor Neden
Hatice . 2017-12-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba,sultan Papagi 6 Aylik İshal Ve Soguk Alkinligi Var Ne Yapmam Lazim
Gülay . 2017-12-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanım Yeni Geldi. Alissin Diue Pek Ellemedim Ürkütmedim Devamli Uyuyor 5 Aylık Olduğunu Söylediler. Bugün Baktim Poposunda Dışkı Birikmiş. Neyi Var Anlamadim. Islak Pamukla Temizledim
Hilal . 2017-12-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Lar Benim Lutino M Un Ayagi Dolaba Sikisti 1 Gündür Ayagi Sis Ve Modaydı Ne Yapmalıyım Çok Acil Yanıt Vermeniz Gerekiyor
Misafir . 2017-12-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papaginim 3 Haftadır Bende Sürekli Kabarık Duruyo Antibiyotik Uyguladım Ama Faydası Yok Yine Aynı Ve Yem Yemesinde Hiç Bir Sorun Yok Bir Yardim Edin
Hakan . 2017-11-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanımın Dili Kanıyor Ne Yapmalıyım Yardim Edin
Rabia . 2017-11-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Kusumun Burnu Kaniyor Ne Yapmalıyım Yardim Edinn
Aybuke . 2017-11-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Merve Hanım Size İnanamıyorum Muhabbet Kuşlarınızla Sultan Papağanını Nasıl Aynı Yerde Yalnız Bırakabilirsiniz ? Çok Sakıncalı Dikkat Edin.
Seher . 2017-11-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanm Var Burnu Kızardı Ve Titriyor Neden Olablr
Merve . 2017-11-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Dun Muhabbet Kuslarini Sultan Papagann Kafesinin Ustune Koymustum Sabh Uyandigimda Papaganimn Kafes Ortsunde Kanlar Gordum Papaganimn Kanadi Kanamis Ve Tuylerini Kopartmis Acaba Muhabbet Kuslarindan Rahatsz Oldgu İcin Kendne Mi Zarar Verdi ? Ne Yapmam Gerekir
Merve . 2017-10-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Surekli Pusup Uyuyor Tuylerini Kabartiyor Ne Yapmaliyim
Bilal . 2017-10-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Benimki Hapsuruyor Ne Yapmaliyim
Akif . 2017-10-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Sürekli Tüyleri Kabarık Duruyor Benim Kuşumun Ne Yapmalıyım
Abdullah Tüzen . 2017-10-05 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Sultan Papaganim Bir Ayagini Kaldiriyo Yani Usumus Onlari Nasil Sicak Tutabiliriz (Malum Kiş Geldi )
Sude Naz . 2017-10-01 / 4,5
CEVAP YAZ
Mrb Benim Sultan Papaganim Surekli Yumurtluyor Fakat Hic Yavru Alamiyoruz Nedenini Bilen Varmi Aceba Sebebini Bilen Varsa Lutfen Bana Yardimci Olsun Simdiden Tskler
Can . 2017-09-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Dişi Sultan Papaganim Hep Kabarik Duruyor Hep Uyukluyor Birde Cok Zayifladi Ne Yapmam Lazim
Bayram . 2017-09-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Dün Bir Çift Sultan Papağanı Aldım. Dişi Olanı Dün Gece Den Beri Halsiz Kafesin Dibinde Arada Gözlemlediğim Kadarıyla Dışkısını Yoyiyor. Erkek Olanı Gayet Hareketli Dişi Olan İçin Ne Yapmam Gerekiyor. Yardımlarınızı Bekliyorum.
Zeki . 2017-09-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşum Cıvık Dışkılama, Kabarık Durma, Sürekli Gözlerini Yumma Gibi Halsizliği Var. Patates Haşlaması, Yumurta Veriyorum Şırıngayla, İshal Mi Sizce? İshal İlacı Almalı Mıyım? Gürütme, Göz Yumma Var
Mehmet . 2017-09-15 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Uzun Olduğu İçin Tamamen Muhabbet Kuşu Mantığını Yürüterek Gagasını Kestik Yarım Saat Oldu Hala Oluk Oluk Kan Akıyor Ne Yapmamız Lazım Kanı Kesmeye Çalıştım Pamuk Peçete Yardımıyla Ama Tesiri Olmadı Lütfen Yarım :/
Gagasını Kesmek . 2017-08-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Ya Usta Benim Bir Sultanim Vardi Yumurladiktan Sonra Kafes İcinde Dışkılamyıp Kafes Dıè™ı Dışkılamaya Başladı Ve Sonuc Olarak Oldu Aynisi Yeni Aldığım Diside De Goruluyor Dıè™kısı Sulu Ve Parça Parça Katı İle Dolu Ne Ypicagimi Bilmiyorum Ucuyorkaciyor Hali İyi Gibi Ama Git Gide Kotulesmesinden Korkuyorum Ustelik Tum Yumurtalari Cikmasina Rağmen Hala Rahmi șiè™ O Şişi Ovunca Dedigim Sekilde Diskilio Ne Yapmaliyim
Enes . 2017-08-29 / 4,5
CEVAP YAZ
Hapşuruyordu İlaç Aldım İşe Yaramadı Hala Hapşuruyor Ne Yapmalı Yım
Göktuğ . 2017-08-27 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağımın Tek Gözünü Açmıyor.gözünün Etrafındaki Tüyler Sanki Dökülmüş Gibi Ne Yapmalıyım
Limonnn . 2017-08-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Hapşuruyor Ne Yapmalıyız ?
Emir Altaş . 2017-08-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Sırtında Şişlik Var İltihap Gibi Yumuşak Ne Yapmalım
Taner . 2017-08-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşumun Gözünün Kenarı Kıpkırmızı Ve Sulanıyor Ne Yapmalıyım
Ayşe Parlak . 2017-08-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuluckadaki Sultan Papaganim Köle Kıvamında İsal Normalmi
Ayten Seyis . 2017-07-30 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba, Benim Kuşum Son 1 Gündür Sürekli Uyuyor, İştahsız, Tüylerini Kabartıyor. Hastalığı Nedir?
Hırcıntarcın . 2017-07-20 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşumu Yeni Aldım Aşağı İnip Çıkıp Duruyor Sonra Çok Kabarıyor Hapşırıyor Ve Dün Gece İshal Olmuş
Wertyuiop . 2017-07-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Acil Lütfen 1 Saat Önce Falan Sultan Papağanıma Misafirin Çocuğu Bir Şişe Deodorant Sıkmış Acaba Bişey Olur Mu? Cevap Verin Lütfen Acil
Nselxklsxk . 2017-06-26 / 4,5
CEVAP YAZ
Kuşum Çok Hapsiriyor
Ummu . 2017-06-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Sultan Titriyor. İshal Ve Kusuuor Ne Yapmalıyım Sabah Çok İyiydi Yeni Alsim Paikolojikmi Acaba
Kuş Manyağı . 2017-06-16 / 4,5
CEVAP YAZ
Çok Acıl Lütfen Cevap Verin Benim Kuşum Nasıl Diyim Arada Bir Uyuykluyor Sonra İsali Var Ne Yapa Bilirim Lütfen Sultan Papağanı
Serkan Asam . 2017-06-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Benm Papağanım Çok Halsz Ve Tunkte Durmyr Ikıde Bır Yerını Deysyr Neyblrm İshalda Oldu Ve İştahsızlk Var Halszlk Var Yem Yemyr Az Haslanmıs Patates Yedrdm Yedı Neypbılrm
Rahsan Kaykuni . 2017-05-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Benim Sultan Adlı Papağanım Var Ve Kendini Kaşıyor Ama Kaşıdığı Yerlerde (Sırtı) Yara Oldu Nedeni Ve Tedavisi Nedir Acaba?
Sultan . 2017-05-17 / 4,5
CEVAP YAZ
Bu Sevimli Kuşlar Hastalandı Mı Çoğunlukla Ölüyor Malesef. Çok Hassaslar. Hiç Islak Bırakmamak Ve Soğuktan Uzak Tutmak Gerekiyor. İki Papağanım İyi Bakmama Rağmen Hastalanınca Öldü. Çok Sevimliler Ama Sonu Hep Üzüntü.
Ahmet . 2017-04-14 / 4,5
CEVAP YAZ
Sarı Renkli Sultan Papağanım Var Sanki Boynunda Kahverengi Lekeler Oluşuyor Ve Gaganın Yanından Kulaklara Doğru Bunun Sebebi Nedir Ve Halsiz Gibi Duruyor
Şinasi . 2017-04-02 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Sabahları Uyuyor Ötmüyor Ve Kabarık Çok Korkuyorum
Eren . 2016-06-25 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Sabah İshal Olmuştu Birşey Yapamadım Akşama İlaç Aldım Geldim Durumu Hiç İyi Değildi İlaçla Düzelir Dedim İlacı Verdim Yine Toparlanamadı Ertesi Gün Sabah Kalktım Baktım Ama Yapacak Hiç Bir Şey Kalmamıştı Saat 11 Gibi Öldü Bir Gün İçinde Gitti :(
Üzgün . 2016-01-23 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanımın Adı Droma Burnunu Duvara Çarptı Kanıyor Tam Burun Deliklerinin Ortası Ne Yapmalıyım
Aylin . 2016-01-21 / 4,5
CEVAP YAZ
Benim Sıltan Papağanım Sürekli Kabarık Duruyor Ve Normalden Az Ses Çıkarıyor Acaba Muhabbet Kuşunu Kıskanıp Küsmüş Olabilir Mi
Limonnn . 2015-12-07 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanım Bugün Geldi.çok Hareketli.bu Normal Mi?
Güüneşşşşşş . 2015-11-11 / 4,5
CEVAP YAZ
Merhaba Sultanım Dolap Ve Duvar Arasına Düşmüş Fakat Hareket Etmiyor Uyuyor Devamlı Ne Yapmalıyım
Evren . 2015-10-13 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanım Bugün İshal Oldu Dışkısını Sulu Yapıyo Çok Korkuyorum Bişey Olucak Diy İshilinin Durması İçin Napabilirim
Sinem . 2015-07-28 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağanıma Bi Tane Eş Aldım Ancak Aldığım Eş Daha Önceden Sallabaş Hastalığına Yakalanmış Şimdi İyi Ama Yak Felci Var Sanırım Ayaklarını Hareket Ettiremiyor. Onon İyileşmesi İçin Ne Yapabilirim ? Bide Diğer Papağanıma Geçer Mi O Hastalık ?
Kübra Nur . 2015-07-12 / 4,5
CEVAP YAZ
Papağanımın Dışkısı Kanlı,burun Delikleride Eskisi Gibi Değil Kanlı,hiç Kımıldamıyor Yemekten Ve İçmekten Kesildi,çok Halsiz,gözlerini Kapatınca Titriyo Uyuyamıyo,hareketleride Değişti Çok Huysuzlaştı Eskiden Yanımdan Ayrılmazdı Şimdi İse Elimi Isırıp Kaçıyor,lütfen Bir Çare Bulun Bilen Varsa Söylesi Çook Dua Ederim
Bilinmeyen . 2015-07-08 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultanımı Yeni Aldık Dün Gece Eve Geldi, Biraz Da Geç Yattı. Bugün İlk Günü. Ara Sıra Çığlıklar Atıyor. Bu Alışma Süreci Midir Yoksa Hastalık Mıdır. Fazla Zararı Olur Mu. Çözüm Ne Olur??? Lütfen,cevaplarsanız Sevinirimçok Korkuyorum. Kafesinin Yuvarlak Olmasının Bi Sonucumudur Acaba??
Ömer . 2015-04-19 / 4,5
CEVAP YAZ
Sultan Papağan 2ğün Önce Yumutaladı Bugün Kafesinyanına Gittim Papağan Ayağa Kalkamıyor Ne Yapmam Gerek
Hasan Yalçın . 2015-02-01 / 4,5
CEVAP YAZ
İki Tane Sultan Papaganım Veteriner Ölmezler Dedi Ama İkiside Öldü Maalesef Artk Anladm Ki Kuş Hasta Olunca Kurtulmuyo...
Nimet Polat . 2014-12-18 / 4,5
CEVAP YAZ
Dişi Sultan Papağanı
Dişi Sultan Papağanı
Dişi Sultan Papağanı, sevecen yapısı sebebiyle papağan türleri arasında en çok tercih bir kuştur. Kakadugiller familyasına aittir. Avustralya kökenli bir kuş türü olup Latince ismi "Nymphicus Hollandicu"dur. Sultan papağanı Avustralyalı gezginle...
Sultan Papağanı Banyo
Sultan Papağanı Banyo
Sultan Papağanı Banyo; Bu kuş türleri özellikle de banyo yapmaya bayılırlar. Sultan papağanları banyo yaptırır iken izlemek ise apayrı bir keyiftir. Sultan papağanları banyo yaptırmak için çokta uğraşmanıza gerek yoktur. Bu kuşların banyo ortamını ha...
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı, Papağanların tırnak, gaga ve tüy bakımları oldukça meşakkatli ve zordur. Bu nedenle ele kola zıplayan eğitilmiş bir papağın bakımı her zaman daha kolay olur.Papağanı eğitmeden tırnaklarının dokunulmasına izin vermez. Bu...
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları, Sultan papağanı, papağan türleri arasında sevimli yapısıyla en çok sevilen ve tercih edilen türdür ancak sultan papağanı özel bir ilgi ve bakım istemektedir. Kökeni Avustralya olan sultan papağanı Hollanda üzerinden ...
Sultan Papağanı Temizlik
Sultan Papağanı Temizlik
Bu konuyu 3 e bölebiliriz, Malzemelerin Temizliği Kuşumuzu içine koyacağımız kafes, tünekler, yemlikler ve her şey ilk kullanımdan önce yüksek ısıda yıkanmalı ve temizlenmelidir. Çünkü petshoplarda ki mikrop ve bakteriler bu malzemeler ile kolaylık...
Sultan Papağanı Bakımı
Sultan Papağanı Bakımı
Sultan Papağanı, kökeni Avustralya'ya dayanan, geçmişte Hollanda'ya getirildikten sonra tüm dünyaya buradan yayılmış olan Kakadu familyasına ait bir kuş cinsidir. Ortalama ömrü yaklaşık 20 yıl olan Sultan Papağanı, Pearl, Gri, Albino, Beyaz gibi birç...
Sultan Papağanı Konuşurmu
Sultan Papağanı Konuşurmu
Sultan papağanı konuşurmu, Sultan papağanı genel olarak oyuncu ve sakin kişiliği ile bilinir. İnsanlarla birlikte olmaktan keyif alan, insanlara kolay alışan bir yapıları vardır. Fakat öncelikle sahiplerine güven duymalıdır. Erkek sultanlarda bu güve...
Sultan Papağanı Kafesi
Sultan Papağanı Kafesi
Sultan papağanı kafesi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Burada dikkat edilmesi gereken noktaları ve kısa açıklamaları bulacaksınız. Sultan papağanı kafesi seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaların başında seçilecek ol...
Sultan Papağanı Eğitimi
Sultan Papağanı Eğitimi
Sultan papağanı eğitimi, adından da anlaşılacağı gibi sultan papağanlarına verilen eğitim sürecine denilmektedir. Sultan papağanı eğitimi, belirli eğitim aşamaları uygulanarak verilen bir eğitimdir. Eğitimin amacı, onlarla doğru bir şekilde iletişim ...
Sultan Papağanı Özellikleri
Sultan Papağanı Özellikleri
Sultan papağanı özellikleri bakımından en fazla tercih edilen evcil kuş türlerinden biridir. Avustralya kökenli bir kuş türü olup latince adı “nymphicus hollandicu” ‘dur. İsmi Avustralya’dan gezginler sayesinde Hollanda’ya götürülmesinden gelmekted...
Sultan Papağanı Uyku Düzeni
Sultan Papağanı Uyku Düzeni
Sultan Papağanları biraz da çocuklar gibidir. Aşırı aktivite meraklısı olmalarından dolayı siz onları kafeslerine koyup dinlenmeye bırakmadığınız, uyumaları için gerekli ışık ve ses ayarını yapmadığınız sürece uyanık kalmaya çalışacaklardır. Bu sebep...
Sultan Papağanı Isı ve Nem
Sultan Papağanı Isı ve Nem
Sultan papağanları Avustralya kökenli sıcak iklim papağanlarıdır, ancak asla tropikal ortam canlısı değillerdir. Dolayısıyla sürekli yüksek ısıda ve nemde yaşamaları sultan papağanları için pek hoş bir durum değildir. Genel ısı değeri olarak oda sıca...
Sultan Papağanı Karşılıklı Yem Yedirmek
Sultan Papağanı Karşılıklı Yem Yedirmek
Bu da sık rastlana bir davranış biçimidir. Yenmiş olan yem püre şeklinde kursaktan geri gelir ve eşin gagasından ağzına kusulur. Yanlız bu şekilde erkek-erkek, dişi-dişi ve erkek-dişi de birbirini yemler. Aslında bu davranış biçimi genç yavru kuşları...
Sultan Papağanı Öpüşme
Sultan Papağanı Öpüşme
Karşılıklı olarak gagaların birbirlerine sürtünmesidir. İnsan gözüyle bakıldığında aynen öpüşmeye benzeyen bu işlem, esnasında çiftler birbirine bıcır bıcır zarif dokunuşlarla ve seslerle bir şeyler anlatıyor gibidirler. Bu durum, tabir yerindeyse kı...
Sultan Papağanı Kaşıma
Sultan Papağanı Kaşıma
Sultanlarda en sevilen davranıştır.Yalnız bu sadece çiftleşme işareti olarak algılanmamalı yani bu daima karşı eş arayışı davranışı değildir. Aksine erkekler de birbirini kaşımayı severler. Bu davranışta genelde kafa aşağıya eğik olur ve bir diğeri g...
Sultan Papağanı Sürü Davranışı
Sultan Papağanı Sürü Davranışı
Tipik davranışlar genelde tehlike anlarında gözlemlenir. Bir tanesi aniden havalandığında diğerleri de kaçınılmaz bir şekilde onu takip ederler. Biri bağırmaya/ötmeye başladığında, diğerlerinin algıladığı bu tiz ses ve arayış çağrısı sonucunda, onlar...
Sultan Papağanı Yaşam Alanları
Sultan Papağanı Yaşam Alanları
Sultanlar sürü halinde yaşayan türlerdendir. Bu sürüler o kadar büyüktür ki, gökyüzünü karatacak kadar geniş alan kaplarlar. Tohumla beslenen türler olduklarından, yiyecek arayışı içinde genelde sürü halinde yaşamak tipik bir davranış bicimidir. Sult...
Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı
Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı
Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı; Sultan papağanının cinsiyet ayrımını ötüşlerinden anlamak mümkündür. Erkek papağan dişiyi çiftleşmeye ikna etmek için değişik şekillerde yüksek veya alçak volümler de uyumlu sesler çıkartabilmektedir. Bazı zamanlar...
Dişi Sultan Papağanı
Dişi Sultan Papağanı
Dişi Sultan Papağanı, sevecen yapısı sebebiyle papağan türleri arasında en çok tercih bir kuştur. Kakadugiller familyasına aittir. Avustralya kökenli bir kuş türü olup Latince ismi "Nymphicus Hollandicu"dur. Sultan papağanı Avustralyalı gezginle...
Sultan Papağanı Banyo
Sultan Papağanı Banyo
Sultan Papağanı Banyo; Bu kuş türleri özellikle de banyo yapmaya bayılırlar. Sultan papağanları banyo yaptırır iken izlemek ise apayrı bir keyiftir. Sultan papağanları banyo yaptırmak için çokta uğraşmanıza gerek yoktur. Bu kuşların banyo ortamını ha...
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı, Papağanların tırnak, gaga ve tüy bakımları oldukça meşakkatli ve zordur. Bu nedenle ele kola zıplayan eğitilmiş bir papağın bakımı her zaman daha kolay olur.Papağanı eğitmeden tırnaklarının dokunulmasına izin vermez. Bu...
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları, Sultan papağanı, papağan türleri arasında sevimli yapısıyla en çok sevilen ve tercih edilen türdür ancak sultan papağanı özel bir ilgi ve bakım istemektedir. Kökeni Avustralya olan sultan papağanı Hollanda üzerinden ...
Sultan Papağanı Temizlik
Sultan Papağanı Temizlik
Bu konuyu 3 e bölebiliriz, Malzemelerin Temizliği Kuşumuzu içine koyacağımız kafes, tünekler, yemlikler ve her şey ilk kullanımdan önce yüksek ısıda yıkanmalı ve temizlenmelidir. Çünkü petshoplarda ki mikrop ve bakteriler bu malzemeler ile kolaylık...
Sultan Papağanı Bakımı
Sultan Papağanı Bakımı
Sultan Papağanı, kökeni Avustralya'ya dayanan, geçmişte Hollanda'ya getirildikten sonra tüm dünyaya buradan yayılmış olan Kakadu familyasına ait bir kuş cinsidir. Ortalama ömrü yaklaşık 20 yıl olan Sultan Papağanı, Pearl, Gri, Albino, Beyaz gibi birç...
Sultan Papağanı Çeşitleri
Sultan Papağanı Çeşitleri
Sultan papağanı çeşitleri; Papağan türleri arasında sevecen yapısıyla en çok sevilen ve en çok tercih edilen türlerden birisidir. Sultan Papağanı için özel bir ilgi ve bakım uygulaması gerekmektedir. Papağanın Kökeni Avustralya olmasına rağmen...
Sultan Papağanı Üretimi
Sultan Papağanı Üretimi
Sultan papağan üretimi. Sultan papağan kuş türleri içerisinde, sevimli ve cana yakın yapısı ile en çok tercih edilen kuşlar arasındadır. Sultan papağan beslemeye karar vermişseniz bilmeniz gereken en önemli husus, bu...
Sultan Papağanı Yumurtası
Sultan Papağanı Yumurtası
Sultan papağan yumurtası, Sultan papağanlarının çiftleşme dönemi ilk bahardır. Sağlıklı bir sultan papağanı normal bir çiftleşme döneminde yaklaşık olarak 5 kez çiftleşir ve bu çiftleşme döneminden 15 gün sonra ilk sultan papağanı yumurta...
Sultan Papağanı Kuluçka Dönemi
Sultan Papağanı Kuluçka Dönemi
Sultan Papağanı Kuluçka Dönemi, sultan papağanı kuluçka döneminde iken hazırlanan üretim ortam başlangıçta kesinlikle sıcak olmamalıdır. Sultan papağanının sağlıklı yavrular yapabilmesi için ortam sıcaklığının 25 ile 28 derece arasında olmalıd...
Yavru Sultan Papağanı
Yavru Sultan Papağanı
Yavru sultan papağanı, Papağan türlerinin arasında şirinliğiyle, güzelliğiyle ve aklıyla en çok tercih edilen papağan cinsidir. Sultan papağanı diğer papağanlara göre özel bir ilgi ve özel bir bakım gerektirmektedir. Kökeni Avustralya olan sul...
Lutino Sultan Papağanı
Lutino Sultan Papağanı
Lutino sultan papağanı, Lutino sultan papağanları bir çok özelliğe sahiptir. Bu papağan türleri kalabalıktan hoşlanırlar ve yalnız kalamazlar. Sultan papağanı türleri arasında en ünlü yere sahip olan lutino sulatan papağanı evlerde evcill...
Sultan Papağanı Ötüşü
Sultan Papağanı Ötüşü
Sultan papağanı ötüşü, Bu papağan türlerinin arasında sevecen yapısı ile en çok tercih sebebi olan kuş çeşididir. Sultan papağanı özel bir bakım ve ilgi gerektiren bir kuştur. Papağanın kökeni Avustralya ülkesi olup Türkiye'ye gelişi Hollanda ...
Sultan Papağanı Konuşturma
Sultan Papağanı Konuşturma
Sultan Papağanı Konuşturma, Sultan papağanları ana vatanı avustralya olan bu papağanların lutino, normal grey, pied, arl olmak üzere 4 çeşidi vardır. Ayrıca bu papağanlar cinamon, kırmızı göz, yeşil göz olan az bulunan türleri'de vardır....
Sultan Papağanı Beslenme
Sultan Papağanı Beslenme
Sultan papağanı beslenme, Sultan papağanları, doğal yaşamlarında bitki kökleri, tohumlar ve yeşilliklerle beslenir. Bizde kafeslerdeki kuşlarımıza olabildiğince doğal besinler vermek için çabalamalıyız. Yemlerin başında petshoplardan alabilece...
Sultan Papağanı Tüy Dökme
Sultan Papağanı Tüy Dökme
Sultan papağanı tüy dökme, Herkes tarafından çok sevilen bir cins papağandır. Bu cins papağanlar hassas canlılardır. Bazen dönem dönem tüy döktükleri görülmektedir. Sultan papağanı tüy dökme dönemleri bulunur. Bu sultan papağanlarının tüy dökm...
Erkek Sultan Papağanı
Erkek Sultan Papağanı
Erkek sultan papağanı, evcilleştiği andan itibaren hayatımıza renk katan eğlenceli hale sokan ve bir arkadaş olan sulta papağanı, her ne kadar jako papağanı kadar olmasalar da bunlarda çok sevimli kış türleridir. Sultan papağanlarında cinsiyet...
Sultan Papağanı Evcilleştirme
Sultan Papağanı Evcilleştirme
Sultan Papağanı, Avustralya kökenli, sorguçlu, yanakları kırmızı kumru büyüklüğünde bir hayvandır. Sarı, gri ve alaca renkli olan çeşitleri vardır. 25-30 cm boylarında ortalama 30 yıl ömürleri olur. Süsüne düşkün, kendini beğenmiş ve ilgi many...
Sultan Papağanı Türleri
Sultan Papağanı Türleri
Sultan Papağanı Türleri, Sultan Papağanı, papağan çeşitleri içerisinde sevimli yapılarıyla en fazla tercih edilen ve en çok da sevilen papağan türlerinden biridir. Sultan Papağanı özel bir bakım ve ilgi gerektirmez. Köken olarak Avustralyalı o...
Sultan Papağanı Yavrusu
Sultan Papağanı Yavrusu
Sultan papağanı yavrusu, genel olarak sağlıklı gelişen sultan papağanı yavrusu 17. gün yumurtada canlanıp cikciklemeye başlar. Bu noktadan sonra da yavru sultan 48 saat içinde yumurtadan çıkacaktır. Kuluçka döneminde yavru kuşlarınız için...
Sultan Papağanı Cinsleri
Sultan Papağanı Cinsleri
Sultan papağanı cinsleri: Sultan papağanları kakadugiller familyasından sarı, beyaz, gri renklere sahip olan papağan türleridir. Evlerde beslenebilirler. Sultan papağanlarının dişi veya erkek olduğu yanaklarında ve kulak bölgesindeki tüylerden...
Sultan Papağanı İshal
Sultan Papağanı İshal
Sultan Papağanı İshal, Sultan papağanının sağlıklı olup olmadığını anlama yollarından en bilinen yöntemi diğer kuş türlerindeki gibi dışkısının durumudur. Eğer sultan papağının ishal gibi bir hastalığı varsa, olmuşsa muhtemel olarak bir sorun ...
Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar
Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar
Sultan Papağanı Yumurtadan Kaç Günde Çıkar: Ev içerisinde sultan papağanı üretimi yapmak, bu doğa harikası olaya şahit olmak birçok kuşseverin en ilgisini çeken ve kişiyi heyecanlandıran bir durumdur. Normal şartlarda yumurtlama sonrası, su...
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir, Bu papağan türü kakadugiller ailesine ait olan gri, sarı ve beyaz renkleri olan ev ortamında rahatlıkla beslenebilen bir kakadu papağan çeşididir. Yanak bölgelerinde ve kulak bölgesinde yer alan turuncu renkl...
Sultan Papağanı Fiyatları
Sultan Papağanı Fiyatları
Sultan Papağanı Fiyatları, En çok tercih edilen evcil kuş türlerinden biri olan Sultan Papağanı, Avusturalya kökenlidir. Latince ismi Nymphicus hollandicu'dur. İsminden de anlaşıldığı gibi, bu kuşlar doğal ülkeleri olan Avusturaly...
Sultan Papağanı Ne Yer
Sultan Papağanı Ne Yer
Sultan papağını ne yer; papağan familyasına ait olan bu tür sevimli yapısıyla en çok tercih edilen ve en çok sevilen papağan türleri arasında ilk sıralar da yer almaktadır. Bu papağan türü özel bir ilgi ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu...

 

Sultan Papağanı Beslenme
Sultan Papağanı Tüy Dökme
Erkek Sultan Papağanı
Sultan Papağanı Evcilleştirme
Sultan Papağanı Banyo
Sultan Papağanı Türleri
Sultan Papağanı Göz Hastalıkları
Sultan Papağanı Yavrusu
Sultan Papağanı Cinsleri
Sultan Papağanı İshal
Sultan Papağanı Tırnak Bakımı
Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir
Sultan Papağanı Hastalıkları
Sultan Papağanı Fiyatları
Sultan Papağanı Ne Yer
Sultan Papağanı Konuşurmu
Sultan Papağanı Kafesi
Sultan Papağanı Eğitimi
Sultan Papağanı Bakımı
Sultan Papağanı Özellikleri
Sultan Papağanı Temizlik
Sultan Papağanı Uyku Düzeni
Sultan Papağanı Isı ve Nem
Sultan Papağanı Karşılıklı Yem Yedirmek
Sultan Papağanı Öpüşme
Sultan Papağanı Kaşıma
Sultan Papağanı Sürü Davranışı
Sultan Papağanı Yaşam Alanları
Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı
Popüler İçerik
Sultan Papağanı Yavrusu
Sultan Papağanı Yavrusu
Sultan papağanı yavrusu, genel olarak sağlıklı gelişen sultan papağanı yavrusu 17. gün yumurtada canlanıp cikciklemeye başlar. Bu noktadan sonra da ya...
Sultan Papağanı Cinsleri
Sultan Papağanı Cinsleri
Sultan papağanı cinsleri: Sultan papağanları kakadugiller familyasından sarı, beyaz, gri renklere sahip olan papağan türleridir. Evlerde beslenebilirl...
Sultan Papağanı İshal
Sultan Papağanı İshal
Sultan Papağanı İshal, Sultan papağanının sağlıklı olup olmadığını anlama yollarından en bilinen yöntemi diğer kuş türlerindeki gibi dışkısının durumu...
Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar
Sultan Papağanı Yumurtası Kaç Günde Çıkar
Sultan Papağanı Yumurtadan Kaç Günde Çıkar: Ev içerisinde sultan papağanı üretimi yapmak, bu doğa harikası olaya şahit olmak birçok kuşseverin en ilgi...
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir
Sultan Papağanı Nasıl Beslenir, Bu papağan türü kakadugiller ailesine ait olan gri, sarı ve beyaz renkleri olan ev ortamında rahatlıkla beslenebilen b...
Sultan Papağanı Fiyatları
Sultan Papağanı Fiyatları
Sultan Papağanı Fiyatları, En çok tercih edilen evcil kuş türlerinden biri olan Sultan Papağanı, Avusturalya kökenlidir. Latince ismi Nymphicus hollan...
Sultan Papağanı Ne Yer
Sultan Papağanı Ne Yer
Sultan papağını ne yer; papağan familyasına ait olan bu tür sevimli yapısıyla en çok tercih edilen ve en çok sevilen papağan türleri arasında ilk sıra...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları Sosyal Medya
Sultan Papağanı Öpüşme
Sultan Papağanı Kaşıma
Sultan Papağanı Sürü Davranışı
Sultan Papağanı Yaşam Alanları
Sultan Papağanı Cinsiyet Ayrımı
Sultan Papağanım Yavru Mu Ve Hastamı?
Erkek Sultan Papağanım Sürekli Uyuyor ?
2 Aylık Pearl Sultan Papağınımın Saçının Arka Kısmında Darbe Sonucu Kelleşti Ne Yapabilirim?
İki Erkek Bi Dişi Kafeste Olur Mu
Cinsiyetler Nedir Acb
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Sultan Papağanı Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Son Forum Konuları
Sultan Papağanım Yavru Mu Ve Hastamı?
Erkek Sultan Papağanım Sürekli Uyuyor ?
2 Aylık Pearl Sultan Papağınımın Saçının Arka Kısmında Darbe Sonucu Kelleşti Ne Yapabilirim?
İki Erkek Bi Dişi Kafeste Olur Mu
Cinsiyetler Nedir Acb
Yardım Sayfaları
Gizlilik İlkeleri
Güvenlik İlkeleri
Sultan Papağanı Forumları
Bizimle İletişime Geçin
Site Haritası
Sosyal Medya
Facebook
Twitter
Google+
Pinterest
Instagram
Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ağustos - 2018